Головбух: Бюджет

З декрету в декрет або на лікарняний: як обчислити допомогу

  • 6 грудня 2018
  • 1439

Хто на лікарняний, хто у декрет, а бухгалтеру морока. А якщо працівниця, перебуваючи у декреті, знову йде в декрет, а інша щойно вийшла, місяця не пропрацювала та й захворіла. Що ж робити бухгалтерові? Як не заблукати в нормах законодавства та правильно нарахувати допомогу працівницям?

Кому та як оплатити

Право на лікарняні, декретні виплати визначає Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105). Розмір такої допомоги слід обчислювати в спосіб та на умовах Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266 (далі — Порядок № 1266).

Право на соцвиплати відповідно до Закону № 1105 мають застраховані особи. Тож особа, яка перебуває у трудових відносинах з вашою установою, є застрахованою та має право на оплату листків непрацездатності.

Аби обчислити суми соцвиплат працівнику та оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця, слід помножити суму денної виплати на кількість календарних днів, що підлягають оплаті (п. 2 Порядку № 1266).

Розмір денної оплати залежить від страхового стажу, якщо його наявність передбачає законодавство. Допомогу по тимчасовій непрацездатності згідно зі статтею 24 Закону № 1105 виплачують застрахованим особам залежно від страхового стажу (див.табл.).

З декрету в декрет або на лікарняний: як обчислити допомогу  Нова довідка про страховий стаж

Страховий стаж, років

% середньої заробітної плати (доходу)

< 3

50

3-5

60

5-8

70

> 8

100

Проте деяким категоріям осіб денну оплату розраховуйте незалежно від стажу у 100%-вому розмірі середньої заробітної плати (доходу), а саме:

Також не залежить від страхового стажу і розмір допомоги по вагітності та пологах. Її обчислюйте з розрахунку 100%-вої середньої заробітної плати.

Як оплачувати лікарняні та декретні по-новому

З декрету в декрет або на лікарняний: як обчислити допомогу
Микола ПОСТЕРНАК експерт із соціального страхування
Розрахунок лікарняних та декретних здійснюйте за новими правилами. Також зважте, що не терпить помилок заповнення нової форми заяви розрахунку для лікарняних, яка почала діяти з 01.10.2018. Покроково і з прикладами про те, як: • заповнити нову заяву-розрахунок; • обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності; • визначити, як обмежити розмір допомоги особам, страховий стаж яких менше шести місяців:

Як визначити розрахунковий період

Розрахунковий період — 12 місяців, що передують місяцю, у якому настав страховий випадок. Місяці розрахункового періоду (з першого до першого числа), в яких особа не працювала з поважних причин, виключайте з розрахункового періоду.

Поважними причинами відповідно до Порядку № 1266 є:

Практика показує, що найбільше помилок при обчисленні розміру соцвиплат жінкам, які нещодавно вийшли з декретної відпустки, виникає при визначенні розрахункового періоду. Адже нерідко бухгалтери помилково вважають, що під періодом роботи мають на увазі період з моменту, коли працівниця вийшла з декрету, до моменту, коли настав страховий випадок. Так бухгалтери вважають, позаяк увесь цей час працівниця перебувала у відпустці, тобто у розрахунковому періоді особа не працювала та не мала заробітку з поважних причин.

Натомість розрахунковим періодом є саме 12 місяців, коли працівниця перебувала у трудових відносинах з вашою установою, та які передують місяцю, в якому настав страховий випадок. Із цього періоду треба виключати дні, коли працівниця була відсутня на роботі з поважних причин.

ПРИКЛАД 1. Як визначити розрахунковий період

Працівниця перебувала у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 10.02.2016 по 17.09.2018, а 18.09.2018 вона вийшла на роботу. Проте з 08.11.2018 працівниця пішла на лікарняний по догляду за дитиною. Потрібно визначити розрахунковий період

Як обчислити середньоденний заробіток

Середню заробітну плату для розрахунку соцвиплат, оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності обчислюйте на підставі відомостей, які увійшли до звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що подаєте до ДФС (п. 32 Порядку № 1266). Іншими словами, соцвиплати обчислюйте із суми фактичного заробітку, з якої сплачуєте ЄСВ.

До відома:

Середньоденний заробіток визначайте відповідно до пункту 3 Порядку № 1266 таким чином: розділіть нараховану за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітну плату (дохід), на яку нарахували єдиний внесок та/або страхові внески, на кількість календарних днів, коли працівниця відпрацювала у розрахунковому періоді. При цьому не враховуйте календарні дні, які працівниця не відпрацювала з поважних причин.

Пам’ятайте, що пункт 3 Порядку № 1266 містить загальні умови обчислення середньоденного заробітку. Натомість у практичній роботі зустрічається безліч варіантів тривалості трудових відносин працівниці з роботодавцем. Тож якщо трудові відносини роботодавця та працівниці тривають менше року, розмір середньоденного заробітку обчислюйте у спосіб, який визначають пункти 26, 27 або 28 Порядку № 1266.

Якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа з поважних причин не мала заробітку або страховий випадок настав у перший день роботи, для розрахунку лікарняних, у т. ч. декретних, середню зарплату визначайте виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) або її частини, встановленої на день настання страхового випадку.

Якщо тарифна ставка (посадовий оклад) не встановлюється, розраховуйте виходячи з розміру мінімальної заробітної плати (або її частини), встановленого законом на день настання страхового випадку (п. 28 Порядку № 1266).

Тож якщо страховий випадок настав в той самий місяць, у якому закінчилася відпустка, середньоденний заробіток працівниці обчислюйте з посадового окладу, що встановлює штатний розпис для посади, яку обіймає ця працівниця. Не зважайте, що після виходу з відпустки для догляду за дитиною працівниця мала заробіток.

ПРИКЛАД 2. Як визначити розмір середньоденного заробітку

Із відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку працівниця вийшла 09.10.2018. Із 30.10.2018 вона пішла на лікарняний. Потрібно визначити розмір середньоденного заробітку

Страховий випадок може настати безпосередньо в період декретної відпустки чи на наступний день після її закінчення або через декілька днів. Відповідно до законодавства страховий випадок настає, коли працівниця захворіла, або отримала травму невиробничого характеру, або перебуває у відпустці по вагітності та пологах, або у неї виникла необхідність доглядати за дитиною або дорослим членом сім’ї. Тож які соцвиплати можна нараховувати в період декретної відпустки?

Які соцвиплати нараховувати

Листок непрацездатності для догляду за хворою дитиною не видають у період:

  • щорічної (основної та додаткової) відпустки,
  • відпустки без збереження заробітної плати, у т. ч. для догляду за дитиною до 3 чи 6 років.

Якщо листок непрацездатності для догляду за дитиною все ж таки видали в період зазначеної відпустки, оплачувати його не можна. Такий листок видали всупереч нормам чинного законодавства.

Відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею 3 чи 6 років — це відпустка без збереження зарплати. Єдиний страховий випадок, що підлягає оплаті в період такої відпустки — вагітність та пологи. Інші листки непрацездатності можна оплатити тільки з дня, наступного за днем закінчення такої відпустки (п. 5. ч. 1 ст. 23 Закону № 1105).

Якщо ж у період декретної відпустки виписали листок непрацездатності по вагітності та пологах, то розмір середньоденного заробітку обчислюйте з посадового окладу (п. 28 Порядку № 1266). Аби обчислити середньоденну заробітну плату (дохід) за один календарний день, розділіть посадовий оклад (тарифну ставку) або його частину (якщо особа працює у режимі неповного робочого дня чи тижня) на середньомісячну кількість календарних днів (30, 44).

Сума декретних у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування ЄСВ та не може бути меншою за розмір допомоги, обчислений із мінімальної зарплати, встановленої на час настання страхового випадку (ч. 2 ст. 26 Закону № 1105).

Проте законодавство визначає не лише мінімальний розмір декретних, а ще й максимальний. Працівницям, у яких страховий стаж за рік перед настанням страхового випадку більший ніж 6 місяців, таким розміром є максимальна величина бази нарахування ЄСВ (ч. 2 ст. 24, ч. 2 ст. 26 Закону № 1105). А тим, що за рік перед настанням страхового випадку не мають 6 місяців страхового стажу, декретні надавайте у розмірі, який не перевищує розмір такої допомоги, обчисленої із двох мінімальних заробітних плат.

ПРИКЛАД 3. Як обчислити декретні

Працівниця, яка наразі перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трьох років, надала листок непрацездатності по вагітності та пологах, тривалість якого — 126 днів. Розмір посадового окладу працівниці згідно зі штатним розписом — 3000 грн.Потрібно розрахувати суму допомоги по вагітності та пологах

Парламент затвердив мінімальну зарплату на 2019 рік

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
23 листопада парламентарі прийняли головний фінансовий документ країни — закон про Держбюджет на 2019 рік. Серед основних його показників — мінімальна зарплата 2019 року. Якою вона буде та як вплине на страхові виплати?

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися