Головбух: Бюджет

Що у тендерній пропозиції учасника можна вважати формальною помилкою

  • 30 листопада 2018
  • 423

Закон про публічні закупівлі дає змогу замовникам не відхиляти тендерну пропозицію учасника, якщо той припустився формальної помилки. Що ж саме можна вважати формальною помилкою?

Так, замовник не повинен відхиляти тендерну пропозицію учасника, якщо в ній є формальні помилки.

Нагадаємо, що тендерна пропозиція — це пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації.

Тобто саме тендерна документація має містити всі вимоги до умов проведення публічних закупівель, за якими замовник має сформувати свою тендерну пропозицію. Інакше — отримає відмову в участі у закупівлі.

Неформальне покращення, або Як уникнути зайвих проблем із документами учасника

Що у тендерній пропозиції учасника можна вважати формальною помилкою
Світлана Панаіотідідержавний уповноважений Антимонопольного комітету України, член Постійно діючої адміністративної колегії АМКУ з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель
Наведу один приклад із формальними помилками, коли замовник може не відхиляти пропозицію учасника, якщо передбачить це в тендерній документації.

Формальна помилка у розумінні Закону

Частина перша статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон про публічні закупівлі) зобов’язує замовника відхилити тендерну пропозицію учасника, якщо вона не відповідає умовам тендерної документації.

Законодавці чітко визначили, з чого має складатися тендерна документація. Та, окрім обов’язкових вимог, замовнику надали право самому визначити іншу інформацію відповідно до законодавства, яку він вважає за необхідне до неї включити.

Також тендерна документація може містити опис і приклади формальних (несуттєвих) помилок, допущення яких учасниками не призведе до відхилення їх пропозицій.

Формальними (несуттєвими) вважають помилки, що пов'язані з оформленням тендерної пропозиції та не впливають на зміст пропозиції, а саме технічні помилки та описки (ч. 3 ст. 22 Закону про публічні закупівлі).

Формальні помилки  — у тендерній документації

Замовник має деталізувати у тендерній документації, які технічні помилки та описки він вважатиме формальною помилкою.

Зауважимо: це потрібно передусім замовнику. Визначивши перелік формальних помилок, він матиме аргументовані підстави для відмови учаснику у разі їх наявності у тендерній пропозиції.

Пам’ятайте: тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.

Що не можна вважати формальними помилками

Замовник, коли складатиме тендерну документацію, не може зарахувати до формальних помилок умови, що стосуються змісту самої тендерної пропозиції.

Бо ж недарма законотворці назвали формальними помилками ті помилки, що пов'язані з оформленням тендерної пропозиції та не впливають на зміст пропозиції.

Приміром, не можуть вважатися формальними помилками невідповідність технічних можливостей учасника, недотримання ним кваліфікаційних критеріїв, неподання певного обумовленого документацією підтвердного документа.

Нове в ProZorro: як змінюється електронна система публічних закупівель

Що у тендерній пропозиції учасника можна вважати формальною помилкою
Василь Задворний генеральний директор ДП «ПРОЗОРРО»
Ви знаєте, як працює система ризик-індикаторів? Поговоримо про всі секрети та інновації ProZorro 2018 року, а також плани розвитку системи на 2019 рік.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися