Головбух: Бюджет

Код класифікатора професій у новому Звіті з ЄСВ: підказки кадровика

  • 10 вересня 2018
  • 4018

У оновленій формі Звіту з ЄСВ є графи, що заповнюють за Класифікатором професій. Щоб полегшити роботу, додайте нові графи до штатного розпису. На допомогу — приклад штатного розпису з новими графами, настанови щодо заповнення нових граф.

Бухгалтерія вперше звітує про ЄСВ за оновленою формою до 20.09.2018. Нова форма Звіту з ЄСВ — у Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що затвердив Мінфін у новій редакції наказом від 15.05.2018 № 511.

Найбільше змін у таблиці 5 «Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби» додатка 4 до Звіту з ЄСВ. Тут з’явилися нові графи:

  • Професійна назва роботи;
  • Код ЗКППТР;
  • Код класифікатора професій (КП);
  • Посада;
  • Документ — підстава про початок роботи та відпустку, кінець трудових або цивільно-правових відносин, переведення на іншу посаду;
  • Військове звання.

Ці відомості необхідні, щоб достовірно облікувати страховий стаж, обчислити страхові виплати за різними видами загальнообов’язкового державного соціального страхування. Інформація з таблиці 5 потрапляє до персональної облікової картки застрахованої особи у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Бухгалтер має зазначити у Звіті з ЄСВ відомості про професійну назву роботи, код за КП, код ЗКППТР згідно з Класифікатором професій ДК 003:2010, затвердженим наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 № 327 (КП). Однак уміння працювати з КП — базова професійна компетенція кадровика.

Бухгалтерія має домовитися з кадрами про взаємодію. Звіт заповнюватимуть бухгалтери, але відомості для нього готуватимуть кадри. Оптимальний варіант — додати графи «Професійна назва роботи», «Код ЗКППТР», «Код за Класифікатором професій ДК 003: 2010» до штатного розпису (див. зразок).

Зразок заповнення форми типового штатного розпису:

Зразок заповнення форми типового штатного розпису

Скачати

Кадрова служба шукатиме коди і професійні назви робіт — відповідники назвам посад у штатному розписі. Для кадровиків це додаткове навантаження. Обговоріть нововведення з керівництвом і колегами-кадровиками. Поясніть: нормативні акти не зобов’язують уводити нові графи до штатного розпису, але це полегшить бухгалтерії роботу з новим Звітом з ЄСВ, убезпечить установу від штрафних санкцій за помилки у звітності. Запропонуйте керівнику заохотити колег за додаткову роботу, спрямовану на спільний результат.

Опануйте зміст нових граф у штатному розписі

Якщо пошук інформації для Звіту ляже на ваші плечі, скористайтеся нашими настановами.

Професійна назва роботи

Професійну назву роботи візьміть із КП.

У КП — базові професійні назви робіт. У штатному розписі — назви посад.

Професійна назва роботи — основа для назви посади у штатному розписі. Назви посад утворюйте від професійних назв робіт згідно з правилами професійної класифікації. Наприклад:

1) оберіть конкретний варіант із поданих у дужках:

Заповнити оновлений Звіт з ЄСВ допоможе кадровик

Відкрити

2) додайте похідні слова, як-от заступник, старший та інші, відповідно до Примітки 1 Додатка В до КП:

Заповнити оновлений Звіт з ЄСВ допоможе кадровик

Відкрити

3) додайте слова, що уточнюють виконувані обов’язки, відповідно до Примітки 2 Додатка В до КП:

Заповнити оновлений Звіт з ЄСВ допоможе кадровик

Відкрити

Код Класифікатора професій

Кожній професійній назві роботи в КП відповідає код. Він показує, до якого угруповання належить професійна назва роботи. Назва угруповання окреслює сферу діяльності, де можна застосовувати професійні назви робіт. Є «наскрізні» угруповання, професії із яких можна використовувати в будь-якій сфері, а є спеціальні — прив’язані до певної сфери діяльності. Наприклад:

Заповнити оновлений Звіт з ЄСВ допоможе кадровик

Відкрити

Перелік професійних угруповань — у главі «Класифікація професій» КП. В офіційному виданні КП (Вид-во «Соцінформ», К., 2010) глава «Класифікація професій» — на с. 14-42.

.

Код ЗКППТР

Це довідкова інформація — код Загальносоюзного класифікатора професій, посад та тарифних розрядів.

Коди ЗКППТР наведені у Додатках А і Б до КП.

Заповнити оновлений Звіт з ЄСВ допоможе кадровик

Відкрити

ЗКППТР діяв з радянських часів до 1995 року, відколи в Україні запровадили національний КП. Код ЗКППТР показує, що професія була в попередній системі професійної класифікації. Інформація про це може мати значення, приміром, для призначення пенсії за раніше чинними Списками № 1 і № 2.

Якщо професійну назву роботи ввели до КП після 1995 року, графа «Код ЗКППТР» у КП буде порожньою. Для таких посад проставляйте прочерк у графі «Код ЗКППТР» штатного розпису.

РЕЗЮМУЄМО

Запропонуйте нову форму штатного розпису. Аргументи: бухгалтерія не вишукуватиме годинами інформацію для Звіту з ЄСВ. Нова форма штатного розпису заощадить бухгалтерові робочий час.

Заощадити зусилля кадрів і бухгалтерії допоможе й електронний сервіс «Пошук по Класифікатору професій» (вкладка «Сервіси» на ebudget.mcfr.ua). Сервіс не лише допоможе дібрати назву посади відповідно до КП, а й підкаже професійну назву роботи, код КП і код ЗКППТР.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися