Головбух: Бюджет

Доплата за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника

  • 27 серпня 2018
  • 4736
експерт з питань оплати праці та планування, Дніпро

Працівники бюджетних установ часто виконують обов’язки інших — тимчасово відсутніх. Як оформити та нарахувати доплату за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника? Пояснюємо на прикладі робочої ситуації.

Директор закладу дошкільної освіти поклав обов’язки тимчасово відсутнього двірника на помічника вихователя. Посадовий оклад помічника вихователя за штатним розписом — 2396,00 грн (5-й тарифний розряд). Також йому виплачується доплата за використання дезінфікуючих засобів — 10%. Посадовий оклад двірника — 1762,00 грн.

Як оформити роботу та оплатити її?

Виконання таких обов’язків можна оформити у два способи — встановити відповідну доплату або оформити як роботу за сумісництвом. Зупинимося детальніше на першому.

Встановлюємо доплату

Доплата за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника встановлюється працівникові, який поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, виконує обов’язки тимчасово відсутнього працівника (постанова КМУ «Про оплату праці працівників на підставі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298).

Доплата за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника  За виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника не доплачують, якщо у посадовій інструкції працівника передбачене виконання обов’язків на час відсутності іншого.

Прожитковий мінімум 2019 і на що він вплине

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Як змінився прожитковий мінімум 2019 року та чого очікувати у 2020-2021 роках? Як прожитковий мінімум вплинув на розміри посадових окладів працівників з оплатою праці за ЄТС? Для вас — дві зручні таблиці.

Виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника можливе лише за згодою працівника та за наявності відповідного наказу.

Розмір доплати визначають у колективному договорі. Цей розмір не має перевищувати 50% посадового окладу працівника, який виконує обов’язки тимчасово відсутнього працівника.

Якщо в колективному договорі не визначений розмір доплати за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника, цей розмір визначає суд. При цьому враховується складність, характер, обсяг роботи, ступінь використання робочого часу та тарифна ставка працівника (абз. 1 п. 15 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами законодавства про оплату праці» від 24.12.1999 № 13).

Розраховуємо розмір доплати

Якщо директор закладу дошкільної освіти наказом встановить помічнику вихователя доплату за виконання обов’язків тимчасово відсутнього двірника в розмірі 50% і ці функції працівник виконуватиме протягом місяця, то доплата за зазначену роботу становитиме:

2396,00 грн × 50% = 1198,00 грн.

Загальна сума заробітної плати, яку слід виплатити помічнику вихователя, у цьому випадку становитиме:

2396,00 + 1492,50 + 239,60 = 4128,10 грн.

Зверніть увагу!

Також ви можете оформити виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника як роботу за сумісництвом. Обидва способи — законні. Однак є різниця в сумах, які отримає працівник. Який спосіб обрати — вирішує установа з огляду на свої фінансові можливості.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися