Головбух: Бюджет

Наказ на компенсацію за невикористану відпустку

  • 2 серпня 2018
  • 6573

Щоб виплатити працівникові компенсацію за невикористану відпустку, у бухгалтера має бути підстава — наказ керівника. Яку інформацію має містити наказ на компенсацію — у зразку.

Компенсація за невикористану відпустку виплачується після того, як відділ кадрів визначить кількість невикористаних днів відпустки, роботодавець видасть наказ на компенсацію, а бухгалтер на підставі цього наказу розрахує розмір виплати.

Коли керівник має право видати наказ, а бухгалтер, відповідно, виплатити компенсацію? Відповідь отримаємо зі ст. 83 КЗпП та ст. 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР.

1. Звільнення працівника. Під час остаточного розрахунку з працівником, разом із заробітною платою, виплачують і компенсацію за невикористану відпустку — щорічну та додаткову «на дітей» або неповнолітню дитину з інвалідністю з дитинства.

2. Переведення на інше місце роботи. Виплачують компенсацію так само, як і в разі звільнення, але суму компенсації можуть видавати як безпосередньо працівникові, так і перерахувати на рахунок установи, куди він переводиться.

3. За бажанням працівника. Компенсація виплачується на підставі заяви працівника. Головна умова – він використав 24 дні щорічної відпустки.

4. Смерть працівника. Механізм розрахунку такий самий, як під час звільнення, але кошти отримують спадкоємці померлого.

Податкова соціальна пільга 2019: визначаємо нові розміри

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватись податкова соціальна пільга. З’ясуємо, який розмір вона матиме у 2019 році та як її застосувати.

Зразок наказу на компенсацію за невикористану відпустку: виплачуємо

Зауважуємо, що про компенсацію за невикористану відпустку керівник може видати окремий наказ, або вказати дні невикористаної відпустки в окремому рядку наказу про звільнення.

Затверджена Держкомстатом типова форма має рекомендаційний характер, тому установи самі вирішують, вказувати компенсацію у наказі про звільнення чи створювати окремий.

Зразок наказу про виплату компенсації за невикористану відпустку:

Наказ на компенсацію за невикористану відпустку зразок

Зразок наказу про компенсацію за невикористану відпустку: утримуємо виплати

Трапляється, що працівник звільняється до закінчення робочого терміну, за який він наперед одержав щорічну відпустку. Відтак він має заборгованість перед роботодавцем. Тож під час звільнення бухгалтер має утримати з його заробітку оплату днів відпустки, що надавалися наперед. Підставою для такого коригування теж є наказ керівника.

Зразок наказу про утримання компенсації за невикористану відпустку:

Наказ про компенсацію за невикористану відпустку зразок
Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися