Головбух: Бюджет

Акт на списання матеріалів: зразок заповнення

 • 13 червня 2018
 • 27867
експерт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ

Аби раціонально використати бюджетні кошти, установи проводять ремонт власними силами. Для цього вони закуповують необхідні для ремонту матеріали, а після використання списують їх на видатки установи. Акт на списання матеріалів — підстава відносити вартість використаних матеріалів до витрат. Розглянемо, як його складати.

Акт на списання матеріалів бланк

Акт списання матеріалів має типову форму № З-2 (див. нижче), затверджену наказом Казначейства від 18.12.2000 № 130. Розглянемо, яку інформацію у ній вказувати.

Акт на списання матеріалів бланк

Податкова соціальна пільга 2019: визначаємо нові розміри

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватись податкова соціальна пільга. З’ясуємо, який розмір вона матиме у 2019 році та як її застосувати.

Хто складає акт на списання матеріалів

Щоб списати використані чи пошкоджені й непридатні для використання матеріали, в установі діє комісія зі списання. Склад комісії і її голову визначає керівник установи. Саме ця комісія проводитиме огляд матеріалів і складатиме акт на списання матеріалів.

Керівник у наказі зазначає повноваження комісії або затверджує окреме положення про комісію, в якому вказують її завдання, права та обов’язки.

Комісія складає акт списання матеріалів, якщо установа використала ці матеріали:

 • у процесі основної чи господарської діяльності,
 • на створення нового активу,
 • для ремонту іншого активу.

Також цей акт слід складати, якщо матеріли стали непридатними для використання або їх виявлили під час інвентаризації як нестачу. Матеріали, виявлені як нестача, списуємо з балансу установи лише після службової перевірки, яка дає змогу з’ясувати причини нестачі та винних у цьому осіб.

Як скласти акт списання матеріалів

Після огляду матеріальних цінностей комісія зі списання складає акт. 

Спершу у лівому верхньому куті бланка зазначають назву установи і її код ЄДРПОУ.

Опісля вказують:

 • дату, коли складаємо акт;
 • реквізити наказу, яким створено комісію і затверджено її склад;
 • склад комісії, яка оформлює акт списання матеріалів.

Щодо складу комісії, спочатку вказуємо відомості про її голову — посаду, прізвище, ім’я, по-батькові, потім вносимо цю ж інформацію про інших членів комісії.

В акті зазначаємо, що комісія провела перевірку, огляд матеріалів та причини списання.

Акт списання матеріалів має містити інформацію про передумови та причини списання матеріалів.

Наприклад, якщо комісія аналізує матеріали, які зіпсувалися через прорив води у приміщенні, вона вказує у акті, де ці матеріали зберігаються, де формувались, що вони втратили якісні властивості і непридатні для подальшого використання. У зв’язку з фарбуванням рам вікон та дверей в приміщеннях установи (слід конкретизувати) використано фарбу, яку слід списати з балансу установи на видатки.

Незалежно від кількості матеріалів, що списуємо, їх марки й гатунку, слід заповнити табличну форму, яку вміщує акт списання матеріалів. У таблиці вказуємо:

 • порядковий номер запису (рядка);
 • номенклатурний номер, що присвоєно запасу;
 • назву матеріалу з коротким його описом і зазначенням марки, гатунку тощо.

Кількість рядків табличної форми збільшуємо, аби акт на списання матеріалів відображав відомості про усі матеріали, які списуємо.

Обов’язково зазначаємо:

 • одиниці виміру для матеріалів (кілограми, літри, грами, штуки);
 • їх кількість;
 • вартість одиниці;
 • вартість матеріалу, який списуємо, для кожної марки й гатунку.

Складаючи акт списання матеріалів, комісія має не забути вказати строк перебування цих матеріалів в експлуатації.

Якщо матеріали списуємо через їх непридатність для подальшого використання, у останній колонці табличної форми акта зазначаємо причину, через яку матеріал став непридатним.

Під табличною формою акта зазначаємо загальну кількість матеріалів, яку списуємо — прописом. Також зазначаємо загальну їх вартість. Бланк акта на списання матеріалів «вимагає» вказувати цю вартість прописом — для гривень і цифрами — для копійок.

Далі акт на списання матеріалів містить спеціально відведені рядки для зауважень або пропозицій членів комісії.

Акт підписує голова і члени комісії. Кожен підпис має бути ідентифікований, тобто слід зазначити посаду, ініціали й прізвище. Після підписів проставляємо дату складання акта.

Акт списання матеріалів затверджує керівник установи — ставить свій підпис і дату затвердження у верхньому правому куті бланка акта. Підпис обов’язково має бути ідентифікований.

Як списувати матеріали за актом

Затверджений акт є підставою для списання матеріалів з балансу установи. Та спершу під грифом «затверджую» бухгалтер зазначає основний субрахунок (рахунок) та кореспондуючий субрахунок (рахунок).

Акт на списання матеріалів містить кореспонденцію субрахунків бухгалтерського обліку. Якщо списується за актом значна кількість матеріалів з різними номенклатурними номерами, кореспонденцію субрахунків бухобліку зазначаємо окремо за кожним номенклатурним номером. Кореспондуючий рахунок, як правило, є витратним — 8013, 8113 «Матеріальні витрати», 8511 «Витрати за необмінними операціями».

Якщо списуємо матеріали, отримані як внутрішнє постачання, кореспондуючим рахунком буде 6611 «Зобов’язання за внутрішніми розрахунками розпорядників бюджетних коштів».

Зразок акта на списання матеріалів

Аби бланк акта на списання матеріалів заповнювати було простіше, пропонуємо орієнтир — зразок заповнення.

Акт на списання матеріалів: зразок заповнення

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися