Головбух: Бюджет

Коли оприлюднювати звіт про виконання договору про закупівлю

  • 11 червня 2018
  • 2930

Замовник мусить оприлюднити в Прозорро звіт про виконання договору про закупівлю. За законом — це його обов’язок. А чи потрібно оприлюднювати звіт у допорогових закупівлях? Коли саме його оприлюднювати? З’ясуймо — тут і зараз.

Так, звіт про виконання договору — один із документів в сфері закупівель, який зобов’язаний оприлюднити замовник.

Чому? Бо про це безпоредньо зазначається у частині 1 статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2017 № 922-VІІІ (далі — Закон № 922), яка встановлює перелік документів на оприлюднення.

Коли оприлюднювати звіт про виконання договору про закупівлю Відповідальність за неоприлюднення

Як? 

  • Самостійно.
  • Безоплатно.
  • Через авторизовані електронні майданчики.

Коли? Протягом трьох днів з дня:

  • закінчення строку дії договору;
  • виконання договору;
  • розірвання договору.

Так прописано в Законі № 922. І більше — жодних уточнень законодавці не передбачили. Тому це запитання й не дає спокою замовникам.

Тож варто згадати інші норми, аби розуміти, коли ж звіт про виконання договору в Прозорро має з’явитися.

Звіт про виконання договору про закупівлю

З’ясуємо передусім, що ж таке строк виконання договору.

Строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов’язки відповідно до договору (ч. 1 ст. 631 Цивільного кодексу України; ЦК).

Замовник — бюджетна установа дотримує вимог бюджетного законодавства і бюджетні зобов’язання бере виключно у межах бюджетного року. Тож у договорах про закупівлю строк дії обмежений, як правило, тижнем, місяцем чи кількома або бюджетним роком.

Протягом цього строку договір може бути:

  • розірваний з частковим виконанням або без такого;
  • частково виконаний;
  • виконаний в повному обсязі.

Такий результат залежить від багатьох чинників, таких як недобросовісність контрагента, зміна умов договору, у т. ч. через відсутність фінансування чи форс-мажорні обставини.

Чи потребує звіт виконання договору лише постачальником?

Договір вважається виконаним, якщо усі сторони договору в належній формі виконали всі зобов’язання за цим договором. Тобто і учасник поставив товар, і замовник його оплатив. І є документи, які підтверджують виконання зобов’язань за договором.

Припинення зобов’язань регулюють статті 598-609 ЦК, статті 202-206 Господарського кодексу України (ГК).

Якщо договір належно виконаний, зобов’язання за ним припиняють після прийняття замовником факту його виконання і отримання виконавцем (постачальником) оплати.

До речі, зобов’язана сторона має право:

  • виконати зобов’язання достроково;
  • відмовитися від виконання зобов’язання в разі неналежного виконання другою стороною обов’язків, що є необхідною умовою виконання (ч. 6 ст. 193 ГК). Але відмовитися виконувати зобов’язання в односторонньому порядку не можна. Як не можна це зробити й тому, що інша сторона за іншим договором не виконала зобов’язання належно (ч. 7 ст. 193 ГК).

Але ж сторони можуть виконати свої зобов’язання за договором про закупівлю, а сам договір ще діятиме до кінця строку, передбаченого умовами договору. І нічого дивного в цьому немає.

Коли саме оприлюднювати звіт про виконання договору? Як і вимагає Закон № 922  — протягом 3 к. дн. з дня:

  • розірвання договору — якщо договір розірвано з частковим виконанням або без такого;
  • виконання договору — якщо договір виконано повністю;
  • закінчення строку дії договору — якщо договір виконано частково або повністю.

По суті Закон № 922 дозволяє оприлюднювати ці відомості з дня виконання договору, але не пізніше 3 к. дн. з дня закінчення строку дії договору.

Звіт про виконання договору в допорогових та надпорогових закупівлях

Чи є у замовника обов’язок оприлюднювати Звіт про виконання договору в допорогових і в надпорогових закупівлях?

Закон № 922 лиш частково врегульовує допорогові закупівлі. Він вимагає у таких закупівлях:

  • дотримувати принципів публічних закупівель;
  • якщо вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тис. грн та є меншою встановлених Законом № 922 порогів, оприлюднювати звіт про укладені договори — протягом одного дня з дня укладення договору.

Тобто Закон № 922 не зобов’язує замовників оприлюднювати звіт про виконання договору на допорогах. Та й форма звіту про виконання договору передбачає автоматичне заповнення електронною системою закупівель номера процедури закупівлі в системі. Тож можемо зробити висновок — вона передбачена для надпорогових закупівель.

Податкова соціальна пільга 2019: визначаємо нові розміри

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватись податкова соціальна пільга. З’ясуємо, який розмір вона матиме у 2019 році та як її застосувати.

Форма звіту про виконання договору про закупівлю

Форми документів у сфері закупівель Мінекономрозвитку встановило у наказі від 22.03.2016 № 490. Тож замовники заповнюють звіт за формою (див. нижче). А точніше, вписують у відповідні поля відповідну інформацію.

Форма звіту про виконання договору про закупівлюзатверджена наказом від 22.03.2016 № 490

Форма звіту про виконання договору про закупівлю

Майже всі поля форми система підтягує автоматично із уже введеної замовником інформації. Замовнику залишається лише вказати відомості про:

  • строк дії договору;
  • сума оплати за договором;
  • причини розірвання договору, якщо таке мало місце.
Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися