Головбух: Бюджет

Які законодавчі зміни у публічних закупівлях запланували законодавці

  • 15 травня 2018
  • 2355
директор торговельного майданчика «Е-Тендер»

Наразі всі говорять про зміни в закупівлях. А точніше — законодавчих нормах, що регулюють публічні закупівлі. Як вони відобразяться на роботі електронних торговельних майданчиків та як вплинуть на життя замовників?

Так, у квітні у Верховній Раді був зареєстрований законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України» (№ 8265; далі — Законопроект). Ініціював його подання сам Президент України та ще й визначив статус документа як невідкладний.

Ураховуючи невідкладність статусу Законопроекту, я вирішила проаналізувати зміни до закону про закупівлі, які підготували для закупівельної спільноти їх розробники.

Наразі найбільше обговорюють:

  • проведення всіх закупівель від 50 тис. із застосуванням спрощеної процедури закупівель. Обов’язкове застосування для них спрощеної процедури надасть можливість проводити навіть відносно невеликі закупівлі на конкурентній основі,
  • 24 години на виправлення невідповідностей в тендерних пропозиціях учасників,
  • порядок і тарифи оскарження.

Насправді ж змін дещо більше. Ми проаналізували, як вони функціонально можуть вплинути на роботу майданчиків. Адже, аби запровадити такі зміни, команді технічних фахівців електронного майданчика «Е-Тендер» необхідно буде спочатку виконати технічні доробки. Потім ми маємо підготувати службу консультаційної підтримки. Своєю чергою, й користувачі майданчика будуть змушені пристосовуватися до таких функціональних нововведень.

Які саме зміни у закупівлях передбачає Законопроект? Розглянемо зміни до закону про публічні закупівлі 2018 року за допомогою порівняльної характеристики запланованих норм та положень чинного Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922) в розрізі роботи на майданчику.

Податкова соціальна пільга 2019: визначаємо нові розміри

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватись податкова соціальна пільга. З’ясуємо, який розмір вона матиме у 2019 році та як її застосувати.

Звіт про укладений договір

Зміни до закону про закупівлі передбачають: якщо замовник оприлюднює  звіт про укладений договір відповідно до статті 10 Закону № 922, до такого звіту в електронній системі закупівель завантажується:

  • договір;
  • усі додатки до нього.

Строк для оприлюднення планують збільшити до двох робочих днів.

Звіт про укладений договір

Які законодавчі зміни у публічних закупівлях запланували законодавці

Спрощена процедура закупівлі

Законотворці пропонують регламентувати здійснення закупівель, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тис. гр. та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону № 922. У зв’язку з чим вводять новий термін «спрощена закупівля».

Спрощена закупівля — це придбання замовником закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 цього Закону ("Пункт 251 статті 1 Закону № 922).

Спрощена процедура закупівлі

Які законодавчі зміни у публічних закупівлях запланували законодавці

Оскарження

В закон про публічні закупівлі зміни, які пропонують внести:

  • передбачатимуть зменшення можливості зловживань недобросовісними скаржниками механізмом оскарження для штучного затягування процедур та створення тиску на замовників;
  • новий механізм оплати за скаргу, яку подають учасники до органу оскарження через електронну систему закупівель, також можливість її повернення у разі задоволення або часткового задоволення такої  скарги, або залишення без розгляду у випадку, якщо замовник відповідно до Закону № 922 усунув порушення, зазначені у скарзі;
  • заборону замовникам приймати рішення про відміну процедури закупівлі під час її оскарження.

Оскарження

Які законодавчі зміни у публічних закупівлях запланували законодавці

Норма про 24 години

Зміни до Закону про закупівлі передбачають надати можливість учаснику виправляти невідповідності в інформації (документах), що подані ним у своїй тендерній пропозиції, які виявив замовник після їх розкриття, протягом одного робочого дня з моменту розміщення замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою усунути такі невідповідності.

Норма про 24 години

Які законодавчі зміни у публічних закупівлях запланували законодавці

Інші зміни у законі про закупівлі

Усі заплановані законодавчі зміни у публічних закупівлях у порівнянні з положеннями чинного ЗУ «Про публічні закупівлі» ви можете розглянути нижче.

Зміни у законі про закупівлі

Які законодавчі зміни у публічних закупівлях запланували законодавці

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися