Головбух: Бюджет

Індексація зарплати в липні 2018 року

  • 23 липня 2018
  • 7242
керівник експертної групи з питань рівня життя та соціальних стандартів Директорату стратегічного планування, координації політики та євроінтеграції Міністерства соціальної політики України

Чи зміниться індексація зарплати в липні 2018 року? Які категорії працівників отримають право на індексацію зарплати? Яким буде базовий місяць для нарахування індексації в липні?

Індексувати заробітну плату потрібно, коли індекс споживчих цін (ІСЦ) перевищить поріг індексації — 103% (абз. 2 п. 11 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 № 1078далі — Порядок № 1078).

Пригадайте основні правила:

Липнева індексація залежить від індексу інфляції за травень 2018 року. Індекс споживчих цін (далі — ІСЦ) за даними Держстату становив 100,0%. Отже, він не перевищив поріг індексації (103%).

Розглянемо, якою й для кого буде індексація у липні 2018 року.

Індексація зарплати в липні для працівників з оплатою праці за ЄТС

Для працівників, оплату праці яких визначають за єдиною тарифною сіткою (ЄТС), січень 2018 року — базовий, оскільки у цьому місяці Уряд підвищив таким працівникам посадові оклади (тарифні ставки). Розраховувати для них приріст ІСЦ починайте з лютого 2018 року. Право на індексацію працівники матимуть, коли ІСЦ наростаючим підсумком перевищить поріг індексації 103%. У липні цього не відбулося.

Працівникам з 3-го по 25-й тарифний розряд підвищили оклад, і це підвищення перевищило суму можливої січневої індексації. Тож індексація зарплати в червні 2018 року таким працівникам не нараховується.

Однак у цій категорії працівників є такі, що разом із підвищенням посадових окладів здобули право на індексацію у січні 2018 року.

Це працівники, у яких сума підвищення зарплати не перевищила суму можливої січневої індексації. До них належать працівники 1-го та 2-го тарифних розрядів, яким встановили лише посадовий оклад і інших постійних складових зарплати вони не мають. Тому з січня 2018 року таким працівникам виплачується індексація-різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу (абз. 4 п. 5 Порядку № 1078). Таку індексацію називають фіксованою.

Фіксовану індексацію виплачуйте до наступного підвищення ставок (окладів) та припиняйте виплачувати, якщо сума підвищення заробітної плати перевищить визначену фіксовану величину.

Нагадаємо, що базовим стане місяць, в якому відбулося підвищення зарплати, незалежно від суми підвищення.

Коли ІСЦ перевищить поріг індексації (103%), у працівників 1-го та 2-го тарифних розрядів, крім фіксованої індексації, виникне право і на поточну індексацію.

Індексація зарплати в липні для працівників державних органів

Із 01.01.2018 для працівників державних органів КМУ затвердив нові розміри посадових окладів постановою «Про впорядкування структури заробітної плати працівників державних органів, судів, органів та установ системи правосуддя у 2018 році» від 25.01.2018 № 24.

Тож для індексації зарплати цих працівників січень 2018 року теж став базовим місяцем. 

Приріст ІСЦ наростаючим підсумком для працівників державних органів потрібно обчислювати з лютого 2018 року. Отже, працівникам державних органів індексація зарплати в липні 2018 року не виплачується.

Індексація зарплати в липні для працівників органів місцевого самоврядування

Уряд 10.05.2018 схвалив зміни до постанови КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 № 268 (далі — Постанова № 268).

Змінами передбачено збільшення посадових окладів працівникам ОМС, схеми посадових окладів яких зазначено в додатках 48-55 до Постанови № 268.

Для індексації зарплати працівників ОМС травень 2018 року став базовим місяцем. Приріст ІСЦ наростаючим підсумком для таких працівників обчислюйте з червня 2018 року. Отже, працівники ОМС втратили право на індексацію, і їх зарплату за липень 2018 року не індексуйте.

Ознайомитися з інформацією про індексацію зарплати за інші місяці 2018 року ви можете за посиланнями нижче.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися