Наказ про відрядження

7044
Для виконання службових обов’язків поза межами установи та населеного пункту, у якому вона розташована, працівника направляють у службову поїздку. Для цього керівник установи видає наказ про відрядження. Цей документ є підставою для працівника покинути своє робоче місце на визначений у наказі строк. Якщо наказу немає і працівник покидає своє робоче місце за вказівкою керівника, такі дії працівника можуть трактуватися як прогул з винесенням догани та/або звільненням. Тож розглянемо коли цей документ слід видавати.

Коли складати наказ про відрядження

Наказ на відрядження складають на ту особу чи осіб, яких направляють у службову поїздку для виконання певної мети в іншому населеному пункті, наприклад, підписання договору, участь у навчанні (семінарі), подання звітності до установи — головного розпорядника коштів держбюджету тощо. Головна умова — працівник відбуває з населеного пункту, де розташована установа, до іншого населеного пункту де виконуватиме службове завдання.

Хто підписує наказ

Як правило, наказ про відрядження підписує керівник установи, а для держслужбовців — керівник державної служби. Також може підписати цей наказ і заступник керівника установи, якщо це прописано у наказі про розподіл обов’язків між керівником і його заступниками. На час відсутності керівника наказ підписує особа, на яку покладено виконання обов’язків керівника.

► Як оформити відрядження директора

Що містить наказ про відрядження

Зразок наказу про відрядження можна подивитись на сайті за активним посиланням. У преамбулі наказу зазначають підставу й мету службової поїздки, а в наказовій частині:

 • прізвище, ім’я, по батькові працівника, якого відряджають у службову поїздку;
 • назву населеного пункту;
 • установу (об’єкт), де працівник виконуватиме службове завдання;
 • ціль поїздки;
 • строк, протягом якого працівник виконає це завдання.

 І відрядження може бути насолодою

Наказ про відрядження 2018 року повинен містити строк відрядження у календарних днях та дати початку й закінчення службової поїздки (дати від’їзду й приїзду). Окрім цього у наказі може бути прописаний маршрут, вид транспорту, яким має скористатись працівник аби доїхати до місця відрядження, або обмеження розміру витрат. Якщо населений пункт відносно недалеко наказ на відрядження зразок міститиме пункт про щоденне повернення з місця відрядження до установи, звичайно якщо вартість проїзду у дві сторони не перевищуватиме вартості проживання за добу.

Також у наказі прописують окремим пунктом про ознайомлення працівника з кошторисом витрат чи довідкою-розрахунком на виданий аванс.

► Відрядження: від наказу до звіту

Наказ про відрядження зразок міститиме пункт, який зобов’язуватиме головного бухгалтера установи забезпечити:

 • підготовку кошторису витрат на службову поїздку для його затвердження;
 • перерахунок працівнику коштів (авансу);
 • контроль за вчасним поданням працівником авансового звіту, поверненням залишку невикористаного авансу.

► Табелювання відряджень

Зразок наказу на відрядження міститиме окремий пункт про звітування працівника після повернення з службової поїздки з питань:

 • виконання службового завдання;
 • використання коштів (авансу).

Контроль за виконанням наказу керівник установи окремим пунктом у наказі залишає за собою або доручає своєму заступнику.

Якщо захворів працівник, який мав поїхати у службову поїздку, наказ про відрядження працівника зразок міститиме пункт про скасування наказу, за яким працівника, що хворіє, було відряджено. Окрім цього, якщо йому було видано аванс, у наказі зазначають обов’язок працівника повернути суму авансу, яку видано на відрядження, після відновлення працездатності.

► Оплата відрядження 2018: як розрахувати

Коли ж потрібно відрядити працівника в іншу країну наказ на відрядження за кордон зразок міститиме посилання на запрошення приймаючої сторони щодо участі в переговорах чи конференції, укладенні угоди про співпрацю тощо. Додатком до такого наказу буде:

 • копія запрошення мовою оригіналу та з перекладом українською мовою;
 • технічне завдання, у якому визначено мету виїзду за кордон, завдання та очікувані результати службової поїздки, строк і умови перебування за кордоном.

Зразок наказу про відрядження

► Скачати зразок наказу про відрядження

Зразок наказу про відрядженняПідписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

і я інформуватиму вас про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

  Ольга Пастухова, головний редактор порталу «Бюджетник»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль