Головбух: Бюджет

Довідка ОК 7: підтверджуємо страховий стаж

  • 15 березня 2018
  • 28171

Аби оплатити працівникові лікарняний лист, бухгалтер має визначити відсоток оплати. Цього не вдасться зробити без даних про страховий стаж працівника, який підтверджує довідка ОК 7. Про неї й поговоримо.

Страховий стаж є обов’язковою умовою, за якою виплачують лікарняні. До нього зараховують місяці, в які працівник або працівник і роботодавець сплатили єдиний соціальний внесок не менше мінімального розміру (ч. 1 ст. 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV; далі — Закон № 1105). Скільки саме вам зарахували страхового стажу — цю інформацію містить довідка 7 ОК.

ПФУ знайшов альтернативу довідкам ОК-5 та ОК-7: як це працюватиме

Довідка ОК 7: підтверджуємо страховий стаж
Валентина БОРШОВСЬКАзаступник директора департаменту інформаційно-аналітичних систем та електронних реєстрів Пенсійного фонду України
Форми довідок ОК-5 та ОК-7 для оплати лікарняних використовуватимемо, поки ПФУ не видаватиме спеціальну довідку «Дані про трудовий та страховий стаж». Форма Довідки чинна з 12.06.2018, але через технічні роботи отримати її можна буде з кінця вересня. Як це працюватиме?

Для чого призначена довідка ОК 7

Довідка 7 ОК, яку видає Пенсійний фонд України (ПФУ), дає змогу перевірити страховий стаж працівника, за яким визначають, яким буде відсоток нарахування лікарняних. Особливо важливо для бухгалтера отримати таку довідку від працівника, аби пересвідчитися, що його страховий стаж не менший ніж півроку за останні 12 місяців до початку лікарняного. Адже  для таких працівників законодавство встановило обмеження в розмірі страхових виплат.

Нагадуємо, що граничний розмір оплати листка непрацездатності становить у зв’язку з (ч. 4 ст. 19 Закону № 1105):

  • лікарняними — не більше суми, розрахованої з мінімального заробітку;
  • декретними — суми, розрахованої з двократного розміру мінімалки.

Якщо працівник на роботі недавно, йому обов’язково знадобиться довідка ОК 7, аби підтвердити свій страховий стаж.

Це важливо!

Працівникові, який не приніс вчасно довідку 7 ОК, лікарняний слід оплатити з застосуванням обмежень. Коли працівник надасть довідку й підтвердить, що його страховий стаж за останні 12 місяців — понад півроку, суми лікарняного потрібно перерахувати й доплатити (лист ФСС з ТВП від 04.01.2017 № 5.2-28-4)

Які дані містить довідка ОК 7

Довідка 7 ОК містить відомості про заробіток застрахованої особи за необхідний період помісячно із зазначенням єдиного страхового внеску, сплаченого з цього заробітку. Якщо в якомусь місяці ЄСВ не сплачено, такий місяць має бути виключений із страхового стажу працівника.

Крім персональних даних застрахованої особи, Довідка ОК 7 містить таблиці з інформацією про:

  • загальний страховий стаж (починаючи з 2000 року в Україні ведеться персоніфікований облік) за кожен місяць із зазначенням загальної суми зарплати, кількості днів, позначки про сплату єдиного внеску;
  • спеціальний стаж, тобто пільговий;
  • стаж, який зараховується без сплати страхових внесків. До нього відносять періоди, пропущені через хворобу, у зв’язку з вагітністю та пологами, доглядом за дитиною віком до трьох років, отримання інших виплат за загальнообов’язковим державним страхуванням, крім пенсій;
  • добровільну сплату внесків.

Довідка ОК 7 бланк

Довідка 7 ОК

Податкова соціальна пільга 2019: визначаємо нові розміри

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватись податкова соціальна пільга. З’ясуємо, який розмір вона матиме у 2019 році та як її застосувати.

Як отримати довідку ОК 7

ОК 7 довідка є випискою з персоніфікованого обліку ПФУ. Її надають на паперових носіях ( ч. 2 розд. III Положення про реєстр застрахованих осіб державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою Правління ПФУ від 18.06.2014 № 10-1).

Аби отримати довідку ОК 7, працівник повинен особисто прийти у відділення пенсійного фонду з паспортом, ідентифікаційним кодом і написати відповідну заяву.

Довідка ОК 7: підтверджуємо страховий стаж Страхувальник також може отримати такі відомості про свого працівника, але тільки за період роботи у нього.

Довідка ОК 7 підлягає видачі відразу після її запиту.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися