Доплата до мінімальної заробітної плати: як розрахувати

666
МОРЄВА Олена
експерт з питань оплати праці та планування, Дніпро
За яких умов можна працювати за сумісництвом? Як розрахувати доплату до мінімальної заробітної плати за основним місцем роботи та за сумісництвом? Відповідаємо.

За яких умов можлива робота за сумісництвом

Коли працівник, крім своєї основної, виконує іншу роботу на умовах трудового договору — це робота за сумісництвом. Умови та оплату такої роботи врегульовують:

Головна умова роботи за сумісництвом — працівник має виконувати її у вільний від основної роботи час. Це одна з ознак, що відрізняє сумісництво від суміщення.

Оскільки нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 год. на тиждень, тривалість роботи за сумісництвом розраховуйте із цієї норми (ст. 50 Кодексу законів про працю України). Нагадуємо, що загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не має перевищувати половини місячної норми робочого часу.

Зарплата сумісників не залежить від їх зарплати за основним місцем роботи. Виплачуйте її за фактично відпрацьований час відповідно до посадового окладу, встановленого в штатному розписі за цією посадою. Розрахунок заробітної плати працівника за основною посадою та за сумісництвом ви можете розглянути в прикладі.

Приклад. Як розрахувати доплату до мінімальної заробітної плати за основною посадою та за сумісництвом

Помічник вихователя у дитсадочку має посадовий оклад 2555 грн (6-й тарифний розряд за ЄТС: додаток 12 до наказу МОН «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557). Керівник закладу наказом встановив йому доплату за використання в роботі дезінфікувальних засобів, прибирання туалетів у розмірі 10% посадового окладу.

Протягом місяця помічник вихователя працював за сумісництвом на 0,5 ставки кухаря (поза межами свого робочого часу). За посадою кухаря оплату проводять за 4-м тарифним розрядом за ЄТС (2238 грн).

Потрібно нарахувати доплату до мінімальної заробітної плати за основною посадою та за сумісництвом.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • запрошення на освітні заходи
 • сповіщення про бухгалтерські новини

 • Щиро ваш, портал «Бюджетник»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль