Головбух: Бюджет

Доплата до мінімальної заробітної плати: як розрахувати

  • 5 березня 2018
  • 1138
експерт з питань оплати праці та планування, Дніпро

За яких умов можна працювати за сумісництвом? Як розрахувати доплату до мінімальної заробітної плати за основним місцем роботи та за сумісництвом? Відповідаємо.

За яких умов можлива робота за сумісництвом

Коли працівник, крім своєї основної, виконує іншу роботу на умовах трудового договору — це робота за сумісництвом. Умови та оплату такої роботи врегульовують:

Головна умова роботи за сумісництвом — працівник має виконувати її у вільний від основної роботи час. Це одна з ознак, що відрізняє сумісництво від суміщення.

Податкова соціальна пільга 2019: визначаємо нові розміри

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватись податкова соціальна пільга. З’ясуємо, який розмір вона матиме у 2019 році та як її застосувати.

Оскільки нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 год. на тиждень, тривалість роботи за сумісництвом розраховуйте із цієї норми (ст. 50 Кодексу законів про працю України). Нагадуємо, що загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не має перевищувати половини місячної норми робочого часу.

Зарплата сумісників не залежить від їх зарплати за основним місцем роботи. Виплачуйте її за фактично відпрацьований час відповідно до посадового окладу, встановленого в штатному розписі за цією посадою. Розрахунок заробітної плати працівника за основною посадою та за сумісництвом ви можете розглянути в прикладі.

Приклад. Як розрахувати доплату до мінімальної заробітної плати за основною посадою та за сумісництвом

Помічник вихователя у дитсадочку має посадовий оклад 2555 грн (6-й тарифний розряд за ЄТС: додаток 12 до наказу МОН «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557). Керівник закладу наказом встановив йому доплату за використання в роботі дезінфікувальних засобів, прибирання туалетів у розмірі 10% посадового окладу.

Протягом місяця помічник вихователя працював за сумісництвом на 0,5 ставки кухаря (поза межами свого робочого часу). За посадою кухаря оплату проводять за 4-м тарифним розрядом за ЄТС (2238 грн).

Потрібно нарахувати доплату до мінімальної заробітної плати за основною посадою та за сумісництвом.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися