МНН без проблем, або Як скористатися новими можливостями ProZorro

172
Наприкінці грудня прозорівці презентували новий доробок — вони інтегрували ProZorro з Національним переліком основних лікарських засобів. Користь для замовників — очевидна. Це суттєво зменшить помилки під час закупівлі ліків і збільшить конкуренцію. Тож навчимося користуватися новинкою через E-Tender.ua

Зміни в електронній системі закупівель ProZorro відбуваються постійно. Це доказ того, що система живе та розвивається. Наради, спільні робочі групи з працівниками міністерств, міжнародними експертами, регіональними представниками є гарним майданчиком для удосконалень. Саме тут і напрацьовують рішення тих проблем, що виникають в роботі закупівельників.

Одним із результатів такої співпраці є інтеграція Національного переліку основних лікарських засобів із системою ProZorro.

Спочатку була ідея

Рік тому відбулася спільна нарада Мінекономрозвитку, МОЗ та АМКУ. Приводом для неї стали численні оскарження процедур закупівель лікарських засобів та медичних виробів. Учасники наради всебічно розглянули проблему, обговорили технічні помилки і те, як удосконалити систему та запобігти зловживанням.

Під час дискусії народилася ідея інтегрувати Національний перелік основних лікарських засобів із ProZorro. Її автори — заступник Міністра охорони здоров’я України Роман Ілик і його радник Іван Лобода, які активно підтримують та впроваджують інновації у державному забезпеченні пацієнтів ліками. За їхньої ініціативи учасники наради звернулися до ДП «Прозорро» з проханням розглянути можливість інтеграції електронної системи закупівель з Державним реєстром лікарських засобів України. Саме там є докладна інформація про лікарські препарати, зареєстровані в Україні.

9 змін в ProZorro 2018 року

Функціонал, який вирішили впровадити, може урегулювати багато спірних питань у закупівлях ліків та медичних препаратів закладами охорони здоров’я. Ба більше — він важливий для успішного впровадження нової політики МОЗ. Завдяки йому вдасться забезпечити пацієнтів стаціонарного лікування гарантованими лікарськими засобами.

Розширюємо горизонти публічних закупівель. Долучайтеся!

Разом до перемоги

Тетяна КОБАрадник Міністра охорони здоров’я України:

Мені довелося брати активну участь в процесі інтеграції Національного переліку основних лікарських засобів із ProZorro. Адже це — одна із складових успішно проведених закупівель. Наприкінці року ми провели низку безплатних семінарів для лікарень з підвищення кваліфікації, присвячених Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII. До навчальної програми увійшла й тема з визначення обсягів потреби лікарських засобів для закладів охорони здоров’я за методом захворюваності. Я вражена високим рівнем обізнаності наших співробітників. Ми докладно розглядали лише, як проводити закупівельні процедури на практиці.

Під час навчання ми вчергове переконалися, що інтеграція вирішить багато технічних питань. Вдячна команді Василя Задворного (ДП «Прозорро»), Тетяні Думенко (ДП «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України») та Віктору Нестулі (Transparency International Україна) за плідну співпрацю.

Знаю, це лише перший крок. І попереду на нас очікує багато потрібних нововведень в системі. З-поміж них збільшення функціоналу аналітичного модуля, оновлення полів в оголошенні про закупівлю лікарських засобів та медичних виробів.

Завжди рада вислухати всі поради. Звертайтеся з ідеями та докладно описуйте проблеми, які виникають під час закупівель лікарських засобів та медичних виробів.

Як скористатися новинкою в роботі ProZorro:

МНН без проблем, або Як скористатися новими можливостями ProZorroПідписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • запрошення на освітні заходи
 • сповіщення про бухгалтерські новини

 • Щиро ваш, портал «Бюджетник»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль