Головбух: Бюджет

Довідка про заробітну плату: коли і яку складати

 • 15 лютого 2018
 • 17659

Щоб отримати соціальну допомогу, допомогу по безробіттю чи пенсію, працівникові потрібна довідка про заробітну плату. Бухгалтер, до якого працівник звернувся за такою довідкою, має пам’ятати, що її форма для кожної з цих виплат — різна. Розглянемо, яку форму й для яких цілей складати.

Особи, які працюють на умовах сумісництва, мають право на виплати за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням. І щоб розрахувати їх, потрібна довідка про заробітну плату (грошове забезпечення, винагороду за цивільно-правовим договором).

Якщо працівник бажає отримати соціальну допомогу від держави, йому теж знадобиться довідка про зарплату — довідка про доходи, щоб подати до місцевого управління чи відділу праці і соціального захисту населення. Таку довідку, зокрема, подають одинокі матері, працівники — опікуни чи піклувальники, щоб отримати допомогу на дітей.

Якщо працівник звільнився і хоче отримати допомогу по безробіттю, йому теж не обійтися без довідки про зарплату, адже її вимагатиме місцевий центр зайнятості.

Коли працівник набуває пенсійного віку, він подає документи для отримання пенсії. Одним із таких документів є довідка про заробітну плату для обчислення пенсії.

Усі ці довідки різні за формою, тож розглянемо бланк кожної з них.

Довідка про заробітну плату бланк

Довідка про заробітну плату (грошове забезпечення, винагороду за цивільно-правовим договором) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням складається за формою, визначеною у додатку до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженому постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266 (далі — Порядок № 1266).

Саме цю форму використовуємо, коли проводимо розрахунок лікарняних за сумісництвом та отримання допомоги по безробіттю.

Довідка про заробітну плату бланкДодаток до Порядку № 1266

Довідка про зарплату бланк

Довідка про заробітну плату: коли і яку складати Раніше складалась довідка про середню заробітну плату. Бланк цієї довідки уже не чинний. Актуальним є бланк довідки із додатка до Порядку № 1266.

Якщо працівниця бажає отримати соціальну допомогу від держави, до місцевого управління чи відділу праці і соціального захисту населення подається довідка про зарплату — довідка про доходи. Її форма затверджена наказом Мінсоцполітики від 27.08.2004 № 192.

Довідка про заробітну плату бланкзатверджений наказом Мінсоцполітики від 27.08.2004 № 192


Довідка про зарплату бланк

Податкова соціальна пільга 2019: визначаємо нові розміри

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватись податкова соціальна пільга. З’ясуємо, який розмір вона матиме у 2019 році та як її застосувати.

Довідка про заробітну плату для обчислення лікарняних за сумісництвом

Якщо особа працює за сумісництвом, вона має надати довідку:

 • з основного місця роботи — в установу, у якій вона є зовнішнім сумісником (установу 1);
 • з основного місця роботи і з установи 1 — в іншу установу, у якій вона є зовнішнім сумісником (установу 2).

Отже, довідка про зарплату — це довідка, яку складає бухгалтер установи, де знаходиться трудова книжка працівника, і бухгалтер установи 1, у якій працює зовнішній сумісник. Якщо працівник в установі працює за внутрішнім сумісництвом, бухгалтер установи складає цю довідку за основною посадою.

А тепер про те, як її правильно заповнити. У лівому верхньому куті аркуша довідки про зарплату ставимо кутовий штамп установи та зазначаємо дату і номер довідки. Реєструємо довідку лише після того, як її підпише керівник установи і головний бухгалтер.

Далі зазначаємо прізвище, ім’я, по-батькові особи, яка працює або раніше працювала в установі, на ім’я якої складається довідка про заробітну плату. Після цього зазначаємо повну назву установи і її адресу. А потім — ІПН працівника, для якого складаємо довідку.

Відомості про зарплату, нараховану працівнику за кожен місяць, довідка про зарплату відображає у табличній формі. Тож зазначаємо у стовпчиках:

 1. назву місяця;
 2. кількість календарних днів у місяці. Обов’язково мінусуємо календарні дні, не відпрацьовані з поважних причин;
 3. суму зарплати, на яку нараховували ЄСВ;
 4. суму ЄСВ, що сплатили за працівника у відповідному місяці;
 5. розмір ЄСВ — 22% або 8,41%, якщо працівник із інвалідністю.

Дізнайтеся, як зміниться:

Далі довідка про заробітну плату містить рядки. Їх має бути стільки, скільки місяців у періоді, з якого обчислюємо лікарняні чи декретні виплати. Як правило, таких рядків 12. Коли працівник захворів у лютому 2018 року, то у першому рядку зазначаємо перший місяць цього періоду — лютий 2018 року, у другому — березень 2018 року, у третьому — квітень 2018 року і т. д.

Після того, як всі рядки і стовпчики по місяцях заповнені, у рядку «Усього» зазначаємо підсумок рядків зі стовпчиків 2, 3 і 4.

Якщо у стовпчику 2 кількість календарних днів у одному чи кількох місяцях зменшили на кількість днів, не відпрацьованих з поважних причин, після табличної форми зазначаємо ці поважні причини:

Після цього керівник установи і головний бухгалтер підписують довідку про зарплату і зазначають свої ініціали й прізвище. Підпис керівника скріплюємо відтиском печатки.

Довідка про заробітну плату для отримання допомоги по безробіттю

Якщо звільнений працівник має намір зареєструватись як безробітний або отримати допомогу, щоб організувати підприємницьку діяльність, він має подати до місцевого центру зайнятості довідку про зарплату. Тож якщо до установи звернувся звільнений працівник і йому потрібна довідка про заробітну плату, бухгалтер складає цю довідку, використовуючи бланк 1.

Назву нормативно-правового акта, який є підставою для нарахування вихідної допомоги чи іншої виплати при звільненні, зазначаємо у відповідному реквізиті довідки.

Для виплати вихідної допомоги підкреслюємо слово «одноразово», для виплати середньої зарплати протягом кількох місяців — зазначаємо період її виплати.

Довідка про заробітну плату для соціальної допомоги

Для отримання соціальної допомоги використовується бланк 2 (див. вище).

У вступній частині довідки зазначаємо:

 • повну назву установи;
 • адресу установи, контактний телефон;
 • код ЄДРПОУ.

В основній частині зазначаємо:

 • прізвище, ім’я, по-батькові особи, яка працює в установі і якій видається довідка про заробітну плату (доходи);
 • назву установи;
 • форму працевлаштування (основна чи за сумісництвом);
 • посаду особи;
 • ІПН.

Основна частина також містить табличну форму. У ній відображаємо суму зарплати, інших виплат, суму утриманих ПДФО і аліментів у розрізі місяців. Довідка про заробітну плату (доходи) подається, як правило, за шість місяців. Тож зазначаємо у стовпчиках:

 1. назву місяця;
 2. суму нарахованої зарплати, у т. ч. у натуральній формі;
 3. суму ПДФО, яку утримали з зарплати;
 4. суму інших нарахувань, у т. ч. у натуральній формі;
 5. суму ПДФО, яку утримали з інших нарахувань;
 6. суму аліментів.

Далі довідка про зарплату містить рядок «Усього», у якому зазначаємо в кожному стовпчику підсумок за місяцями (рядками). Після цього вказуємо період, за який нарахували дохід, та загальну суму доходу прописом. Щоб обчислити загальну суму доходу, додаємо показники стовпчиків 2 і 4 та віднімаємо показник графи 6 у рядку «Усього».

Керівник установи і головний бухгалтер підписують довідку і зазначають свої ініціали і прізвище. Підпис керівника засвідчуємо відтиском печатки. Довідка про зарплату обов’язково реєструється — зазначаємо її дату і номер.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися