Головбух: Бюджет

Структура місцевих бюджетів у 2018 році

  • 15 січня 2018
  • 2506

В Україні триває процес децентралізації влади. З 2018 року структура місцевих бюджетів знову змінюється. Розглянемо особливості формування доходів та видатків місцевих бюджетів 2018 року.

Місцеві бюджети у 2018 році: знову зміни

З початком 2018-го в Україні продовжився процес децентралізації влади та формування фінансово спроможних місцевих бюджетів. Цього року набрали чинності низка законодавчих змін у структурі надходжень та витрат місцевих бюджетів, покликані посилити та збільшити їх.

Податкова соціальна пільга 2019: визначаємо нові розміри

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватись податкова соціальна пільга. З’ясуємо, який розмір вона матиме у 2019 році та як її застосувати.

Наразі триває затвердження бюджетів усіх рівнів — станом на 9 січня цей показник склав 99,2%. Доречі, процес затягується, адже, згідно Бюджетного кодексу України, останній день затвердження місцевих бюджетів — 25 грудня 2017 року (включно). Поки що ж Мінрегіон України звітує про щорічний приріст надходжень місцевих бюджетів. Зокрема, у 2017 році надходжень на 31% більше, ніж у 2016-му. Цього року внесені у Бюджетний кодекс зміни та положення Закону про держбюджет України на 2018 рік передбачають механізми подальшого зростання та посилення автономії бюджетів на місцях. 

Як зміниться структура доходів місцевих бюджетів у 2018 році

Із 1 січня 2018 році дещо змінилась структура доходів місцевих бюджетів України. Зокрема, до таких бюджетів буде зараховуватись рентна плата у розмірі 5% за користування надрами для видобутку нафти, газу, газового конденсату. З них:

  • 3% потраплятиме до бюджетів міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад;
  • 2% надходитиме до бюджетів областей; 2% — до бюджету району;
  • 1% — до бюджетів сіл, селищ, міст районного значення.

► Освітня і медична субвенції: як фінансуватимуть заклади освіти і медицини

Також, місцеві бюджети отримуватимуть 100% єдиного податку, що сплачують сільгоспвиробники — платники IV групи. Торік ця цифра була на рівні 86%.

Крім того, цього року збережено норму щодо зарахування до місцевих бюджетів 13,44% акцизу з пального.

Що стосується нових видів субвенцій, то у 2018 році будуть надані 11,5 млрд. грн на будівництво, утримання, ремонт та реконструкцію автодоріг місцевого значення, доріг і вулиць, що знаходяться у комунальної власності. Кошти виділяються з новоствореного Державного дорожнього фонду, обсяг якого — 37 млрд. грн.

► Новації в обслуговуванні органами Казначейства місцевих бюджетів

Також у держбюджеті на 2018 рік передбачена субвенція на підтримку інвестиційних проектів та розвитку у регіонах. Зокрема:

  • 6 млрд. грн будуть виділені з Державного фонду регіонального розвитку;
  • 5 млрд. грн становитиме субвенція на заходи з розвитку соціально-економічного напрямку на певних територіях;
  • 1,9 млрд. грн складе субвенція на створення інфраструктури об’єднаних територіальних громад;
  • 5 млрд. грн виділять на покращення умов надання медичних послуг у сільських населених пунктах.

Уцілому розмір субвенцій бюджетам (освітня, медична, на допомогу родинам із дітьми, на житлові субсидії, пільги) складе у 2018 році 284 млрд. грн.

Зміни, що стосуються видатків місцевих бюджетів у 2018 році

Серед змін, що торкнулись структури місцевих бюджетів в частині видатків, є відновлення норми Бюджетного кодексу, що діяла до 2015 року та була тимчасово зупинена. З початку цього року забезпечення видатків на підготовку фахівців у вищих державних закладах освіти І та ІІ рівнів акредитації буде здійснюватись за рахунок бюджетів областей та бюджету міста Києва. Кошти для фінансування не надаються в повному обсязі. Частина коштів врахована в субвенції на освіту (0,5 млрд. грн) та передбачена можливість надання додаткової дотації на видатки з утримання цих закладів.

► Облікові новації 2018 року: що має знати бухгалтер

Також із 1 січня почала діяти нова структура кодування бюджетних видатків на місцях згідно Наказу Мінфіну від 20.09.2017 р. № 793 «Про затвердження складових програмної класифікації видатків». 

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися