Структура місцевих бюджетів у 2018 році

880
В Україні триває процес децентралізації влади. З 2018 року структура місцевих бюджетів знову змінюється. Розглянемо особливості формування доходів та видатків місцевих бюджетів 2018 року.

Місцеві бюджети у 2018 році: знову зміни

З початком 2018-го в Україні продовжився процес децентралізації влади та формування фінансово спроможних місцевих бюджетів. Цього року набрали чинності низка законодавчих змін у структурі надходжень та витрат місцевих бюджетів, покликані посилити та збільшити їх.

Наразі триває затвердження бюджетів усіх рівнів – станом на 9 січня цей показник склав 99,2%. Доречі, процес затягується, адже, згідно Бюджетного кодексу України, останній день затвердження місцевих бюджетів - 25 грудня 2017 року (включно). Поки що ж Мінрегіон України звітує про щорічний приріст надходжень місцевих бюджетів. Зокрема, у 2017 році надходжень на 31% більше, ніж у 2016-му. Цього року внесені у Бюджетний кодекс зміни та положення Закону про держбюджет України на 2018 рік передбачають механізми подальшого зростання та посилення автономії бюджетів на місцях. 

Як зміниться дохідна частина місцевих бюджетів у 2018 році

Із 1 січня 2018 році дещо змінилась структура доходів місцевих бюджетів України. Зокрема, до таких бюджетів буде зараховуватись рентна плата у розмірі 5% за користування надрами для видобутку нафти, газу, газового конденсату. З них 3% потраплятиме до бюджетів міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад, 2% надходитиме до бюджетів областей, 2% – до бюджету району, 1% – до бюджетів сіл, селищ, міст районного значення.

► Освітня і медична субвенції: як фінансуватимуть заклади освіти і медицини

Також, місцеві бюджети отримуватимуть 100% єдиного податку, що сплачують сільгоспвиробники – платники IV групи. Торік ця цифра була на рівні 86%.

Крім того, цього року збережено норму щодо зарахування до місцевих бюджетів 13,44% акцизу з пального.

Що стосується нових видів субвенцій, то у 2018 році будуть надані 11,5 мільярдів гривень на будівництво, утримання, ремонт та реконструкцію автодоріг місцевого значення, доріг і вулиць, що знаходяться у комунальної власності. Кошти виділяються з новоствореного Державного дорожнього фонду, обсяг якого - 37 мільярдів гривен.

► Новації в обслуговуванні органами Казначейства місцевих бюджетів

Також у держбюджеті на 2018 рік передбачені субвенції на підтримку інвестиційних проектів та розвитку у регіонах. Зокрема, 6 мільярдів гривень будуть виділені з Державного фонду регіонального розвитку, 5 мільярдів гривень становитиме субвенція на заходи з розвитку соціально-економічного напрямку на певних територіях, 1,9 мільярдів гривень складе субвенція на створення інфраструктури об’єднаних територіальних громад та 5 мільярдів гривень виділять на покращення умов надання медичних послуг у сільських населених пунктах.

Взагалі, розмір субвенцій бюджетам (освітня, медична, на допомогу родинам із дітьми, на житлові субсидії, пільги) складе у 2018 році 284 мільярдів гривень.

Зміни, що стосуються видатків місцевих бюджетів у 2018 році

Серед змін, що торкнулись структури місцевих бюджетів в частині видатків, є відновлення норми Бюджетного кодексу, що діяла до 2015 року та була тимчасово зупинена. З початку цього року забезпечення видатків на підготовку фахівців у вищих державних закладах освіти І та ІІ рівнів акредитації буде здійснюватись за рахунок бюджетів областей та бюджету міста Києва. Кошти для фінансування не надаються в повному обсязі. Частина коштів врахована в субвенції на освіту (0,5 мільярдів гривень) та передбачена можливість надання додаткової дотації на видатки з утримання цих закладів.

► Облікові новації 2018 року: що має знати бухгалтер

Також, з 1 січня почала діяти нова структура кодування бюджетних видатків на місцях згідно Наказу Мінфіну від 20.09.2017 р. № 793 «Про затвердження складових програмної класифікації видатків». Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • запрошення на освітні заходи
 • сповіщення про бухгалтерські новини

 • Щиро ваш, портал «Бюджетник»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль