text
Головбух: Бюджет

Заповнюємо форму річного плану закупівель

  • 15 грудня 2017
  • 13573

Незабаром прийде новий закупівельний рік. Аби він пройшов вдало, замовники вже зараз починають планувати закупівлі. А обов’язковим етапом планування є оформлення річного плану закупівель. Тож у статті розглянемо зразок заповнення форми річного плану закупівель

Річний план закупівель замовник складає за формою, запровадженою наказом Мінекономрозвитку від 22.03.2016 № 490 (далі — Наказ № 490). Утім, Наказ № 490 не містить iнструкцiї з її заповнення, як це було за часів державних закупівель. Він лише нагадує про обов’язкові поля, до яких замовник вносить наявну інформацію в ЕСЗ. Форма має і необов’язкові поля, які можна заповнити за потреби.

Інформацію про електронні публічні закупівлі замовники мають оприлюднивати в ЕСЗ через свій кабінет, зареєстрований на одному з авторизованих електронних майданчиків.

►Що зміниться у закупівлях електроенергії 2018 року

Після того, як особа, яка оприлюднює річний план, внесе всю обов’язкову інформацію, передбачену формою документа, вона має на нього накласти електронний цифровий підпис(ЕЦП). Якщо вона забуде це зробити, система одразу повідомить про такий недолік написом: «Електронний цифровий підпис не накладено».

Бюджетні зобов’язання можна брати тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами.

Наказ № 490 передбачає, що інформацію про закупівлі, очікувана вартість яких не перевищує сум, зазначених абзацах 2 і 3 частини 1 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VІІІ (далі — Закон № 922), замовник вносить до додатка до річного плану закупівель. Його також слід скласти за формою річного плану закупівель, заповнюючи відповідні поля в ЕСЗ.

►Оприлюднення річного плану закупівель в ProZorro

Замовник, який планує проводити протягом року лише допорогові закупівлі зазвичай призначає відповідальну особу. Саме ця особа і складе, затвердить та оприлюднить додаток до річного плану закупівель — адже без нього допорогових закупівель проводити не можна.

До додатка до річного плану відповідальна за допорогові закупівлі особа включає закупівлі, починаючи з копійки. А ось позиція, що до додатка вносять тільки закупівлі від 3000 грн., є помилковою й нічим не підтвердженою. Обмеження у 3000 грн. існує винятково для оголошення допорогової закупівлі в ЕСЗ.

►Найважливіше про публічні закупівлі від Ярослави Дуброви

Деякі замовники, коли оприлюднюють додаток до річного плану закупівель, в рядку «Тип процедури закупівлі» зазначають «Допорогові закупівлі». Це робити не обов’язково. Види процедур публічних закупівель передбачені в Законі № 922, і такої процедури, як допорогові закупівлі, там немає. Тому у цьому рядку замовник може й нiчого не зазначати. Інформацiю про те, що це саме додаток, замовник за бажанням може вписати у рядку «Примітки». 

Зразок заповнення форми річного плану закупівель

Зразок заповнення форми річного плану

►Зафіксували перший мільйон закупівель у ProZorro

Щоб дотримати вимог Закону № 922 про оприлюднення як річного плану, так і додатка до нього, замовник має зважати на окремі особливості.

Оприлюднює інформацію про закупівлі на веб-порталі Уповноваженого органу ЕСЗ. Датою та часом оприлюднення інформації є дата та час її внесення та заповнення через автоматизоване робоче місце замовника.

Однак за Законом № 922 оприлюдненням інформації про публічні закупівлі є її наявність на веб-порталі Уповноваженого органу, a не на електронному майданчику.

Неоприлюднення річного плану закупівель передбачає відповідальність

Планування публічних закупівель — одне з питань, які перевіряють контролери під час контрольного заходу. За неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства на службових (посадових), уповноважених осіб замовника контролери можуть скласти адміністративний протокол за статтею 164-14 КпАП.

Публічні закупівлі без корупції? Будуть!

Окрім того, як доводить судова практика, неоприлюднення річного плану чи додатка до нього може стати підставою для суддів визнати укладений договір про закупівлю недійсним.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд