Головбух: Бюджет

Як правильно оформити акт виконаних робіт (наданих послуг)

 • 5 жовтня 2018
 • 48234

Установа, яка отримує від сторонньої юридичної особи роботи чи послуги, має їх належно оформити первинним документом. Таким документом є акт виконаних робіт або ж акт наданих послуг. Розповімо, як його правильно оформити.

Складений нами акт виконаних робіт (наданих послуг) зразок допоможе бухгалтерові установи правильно оформити проведені господарські операції.

Бо ж не секрет, що нормотворці допоки бланк такого первинного документа не затвердили, переклавши «головний біль» з оформлення отриманих від виконавця послуг цілком на плечі бухгалтера.

Відтак саме йому і доведеться самостійно складати акт виконаних робіт або ж акт наданих послуг. А зробити це допоможуть окреслені нами поради.

Також стане у пригоді:

Як правильно оформити акт виконаних робіт (наданих послуг)

Щоб правильно оформити будь-який первинний документ, не забувайте про його обов’язкові реквізити. Ваш акт надання послуг має їх містити.

Вимоги до реквізитів встановлює стаття 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV. Серед них:

 1. назва документа (у нашому випадку — «Акт виконаних робіт» або«Акт наданих послуг»);
 2. дата складання;
 3. назва установи, від імені якої складаєте документ;
 4. зміст та обсяг господарської операції, одиниця виміру господарської операції;
 5. посади осіб, які відповідають за виконання господарської операції та правильність її оформлення;
 6. особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у проведенні господарської операції.

Саме обов’язкові реквізити надають документу юридичної сили та доказовості.

Крім того, ваш акт виконаних робіт (наданих послуг) може містити додаткові реквізити:

 1. ідентифікаційний код установи з Державного реєстру;
 2. номер документа;
 3. підстава для проведення операцій;
 4. дані про документ, що засвідчує особу-одержувача тощо (абз. 3 п. 2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затверджене наказом Мінфіну від 24.05.1995 № 88).
Та знати перелік обов’язкових реквізитів мало.

По-перше — правильно пропишіть назву. Вона має відповідати предмету договору (виконання робіт або надання послуг).

По-друге — докладно вкажіть зміст та обсяг господарської операції. Для цього вам слугуватиме таблична частина акта, що є найціннішою в частині бухобліку.

По-третє — кількість перелічених у вашому акті позицій напряму залежатиме від ступеня їх деталізації умовами договору.

По-четверте, акт виконаних робіт (акт наданих послуг) має бути щонайменше у двох примірниках — один бухгалтер залишить у себе, а другий — передасть до для виконавця послуг.

Щодо третьої позиції: якщо у договорі міститься вичерпний перелік робіт або послуг, вони докладно охарактеризовані, чітко описаний їх кількісний і вартісний зміст, тоді в акті можна обмежитися одним рядком про предмет договору. І навпаки, якщо назву послуги зазначили узагальнено, акт виконаних робіт (наданих послуг) має містити максимально уточнений перелік послуг.

Буває, що обсяг визначених договором робіт чи послуг кількісно виміряти не можна. Тоді одиницю виміру госпоперації визначаємо у натуральному та/або вартісному вираженні (абз. 1 п. 2.4 Положення № 88). Це дає підстави у разі надання послуг, що вимірюються лише у вартісному вираженні (наприклад, юридичні послуги), одиницю виміру проставляти у гривнях. Однак якщо, скажімо, вартість юридичних послуг залежить від тривалості витраченого часу, то за таких умов одиницю виміру доцільно зазначати в натуральному вираженні — годинах.

За усталеним правилом те, наскільки слід деталізувати зміст і обсяг госпоперації, визначають відповідальні за її проведення особи. Головне, аби особа, яка оформлятиме акт виконаних робіт (наданих послуг), повністю розкрила зміст такої операції та забезпечила ідентифікацію активів, зобов’язань, доходів або витрат, з нею пов’язаних.

Податкова соціальна пільга 2019: визначаємо нові розміри

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватись податкова соціальна пільга. З’ясуємо, який розмір вона матиме у 2019 році та як її застосувати.

Акт виконаних робіт зразок

Щоб правильно скласти акт виконаних робіт/акт наданих послуг, візьміть за основу зразок.

Акт наданих послуг зразок

Врахуйте, що якщо ви документально не підтвердите отримані послуги або виконані роботи, як того вимагає законодавство, матимете проблеми з ревізорами. Чому так і як таких проблем уникнути — читайте в статті колишнього ревізора «Отримали послугу — оформляйте первинні документи».


Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися