Як правильно оформити акт наданих послуг

12234
Бюджетна установа, яка отримує від сторонньої юридичної особи послуги, має такі послуги належно оформити первинним документом. Таким документом є акт наданих послуг. Тож розповімо, як його правильно оформити.

Складений нами для акта наданих послуг зразок допоможе бухгалтерові установи правильно оформити проведені господарські операції.

Бо ж не секрет, що нормотворці допоки типової форми такого первинного документа не затвердили, переклавши «головний біль» з оформлення отриманих від виконавця послуг цілком на плечі бухгалтера.

Відтак саме йому і доведеться самостійно скласти такий документ. А зробити це допоможуть окреслені нами поради.

1. По-перше, не забувайте про обов’язкові реквізити первинних документів.

На вашому бланку акта наданих послуг вони мають бути. Перелічувати їх зайвий раз не будемо, бо кожен бухгалтер, мабуть, вже на пам’ять знає вимоги до них, встановлені статтею 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV.

2. По-друге — правильно прописуємо назву. Вона має відповідати предмету договору про надання послуг.

3. По-третє — докладно вказуємо зміст та обсяг госпоперації . Для цього нам слугуватиме таблична частина акта, що є найціннішою в частині бухобліку.

4. Кількість перелічених в акті позицій напряму залежить від ступеня їх деталізації умовами договору.

Якщо у договорі міститься вичерпний перелік послуг, докладно їх охарактеризовано, чітко описано їх кількісний і вартісний зміст, тоді в акті можна обмежитися одним рядком про предмет договору. І навпаки, якщо назву послуги зазначено узагальнено, перелік послуг в акті слід максимально уточнити.

Буває, що обсяг визначених договором послуг кількісно виміряти не можна. Тоді одиницю виміру госпоперації визначаємо у натуральному та/або вартісному вираженні (абз. 1 п. 2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.1995 № 88). Це дає підстави у разі надання послуг, що вимірюються лише у вартісному вираженні (наприклад, юридичні послуги), одиницю виміру проставляти у гривнях. Однак якщо, скажімо, вартість юридичних послуг залежить від тривалості витраченого часу, то за таких умов одиницю виміру доцільно зазначати в натуральному вираженні — годинах.

Зауважимо:

за усталеним правилом те, наскільки слід  деталізувати зміст і обсяг госпоперації, визначають відповідальні за її проведення особи. Головне, аби особа, яка оформлятиме акт, повністю розкрила зміст такої операції та забезпечила ідентифікацію активів, зобов’язань, доходів або витрат з нею пов’язаних.

5. По-п’яте, примірників акта наданих послуг має бути щонайменше два — один бухгалтер залишить у себе, а другий — передасть до для виконавця послуг.

Зразок акта наданих послуг можна скачати тут.

Як правильно оформити акт наданих послуг

Якщо установа документально не підтвердить отримані послуги, як того вимагає законодавство, вона матиме проблеми у стосунках з ревізорами. І все це може закінчитися для неї геть невтішно. Чому так і як таких проблем уникнути — читайте в статті колишнього ревізора:

Прикріплені файлиПідписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

і я інформуватиму вас про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

  Ольга Пастухова, головний редактор порталу «Бюджетник»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль