text
Головбух: Бюджет

Як правильно оформити акт виконаних робіт (наданих послуг)

  • 29 вересня 2017
  • 20343

Бюджетна установа, яка отримує від сторонньої юридичної особи послуги, має такі послуги належно оформити первинним документом. Таким документом є акт виконаних робіт або ж акт наданих послуг. Розповімо, як його правильно оформити.

Складений нами акт виконаних робіт (наданих послуг) зразок допоможе бухгалтерові установи правильно оформити проведені господарські операції.

Бо ж не секрет, що нормотворці допоки типової форми такого первинного документа не затвердили, переклавши «головний біль» з оформлення отриманих від виконавця послуг цілком на плечі бухгалтера.

Відтак саме йому і доведеться самостійно скласти акт надання послуг. А зробити це допоможуть окреслені нами поради.

Запам’ятайте!

Як правильно оформити акт виконаних робіт (наданих послуг)

1. По-перше, не забувайте про обов’язкові реквізити первинних документів.

Ваш акт виконаних послуг має їх містити. Перелічувати їх зайвий раз не будемо, бо кожен бухгалтер, мабуть, вже на пам’ять знає вимоги до них, встановлені статтею 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV.

2. По-друге — правильно прописуємо назву. Вона має відповідати предмету договору про надання послуг.

3. По-третє — докладно вказуємо зміст та обсяг госпоперації. Для цього нам слугуватиме таблична частина акта, що є найціннішою в частині бухобліку.

4. По-четверте — кількість перелічених в акті позицій напряму залежить від ступеня їх деталізації умовами договору.

5. По-п’яте, акт про надання послуг має бути щонайменше у двох примірниках — один бухгалтер залишить у себе, а другий — передасть до для виконавця послуг.

Щодо четвертої позиції: якщо у договорі міститься вичерпний перелік послуг, докладно їх охарактеризовано, чітко описано їх кількісний і вартісний зміст, тоді в акті можна обмежитися одним рядком про предмет договору. І навпаки, якщо назву послуги зазначено узагальнено, акт виконаних робіт (наданих послуг) має містити максимально уточнений перелік послуг.

Буває, що обсяг визначених договором послуг кількісно виміряти не можна. Тоді одиницю виміру госпоперації визначаємо у натуральному та/або вартісному вираженні (абз. 1 п. 2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.1995 № 88). Це дає підстави у разі надання послуг, що вимірюються лише у вартісному вираженні (наприклад, юридичні послуги), одиницю виміру проставляти у гривнях. Однак якщо, скажімо, вартість юридичних послуг залежить від тривалості витраченого часу, то за таких умов одиницю виміру доцільно зазначати в натуральному вираженні — годинах.

Зауважимо:

За усталеним правилом те, наскільки слід деталізувати зміст і обсяг госпоперації, визначають відповідальні за її проведення особи. Головне, аби особа, яка оформлятиме акт наданих послуг, повністю розкрила зміст такої операції та забезпечила ідентифікацію активів, зобов’язань, доходів або витрат, з нею пов’язаних.

Зразок акта наданих послуг можна скачати тут.

Як правильно оформити акт наданих послуг

Як правильно оформити акт виконаних робіт (наданих послуг) Інші зразки актів прийому-передачі, які можуть знадобитися вам під час роботи.

Якщо установа документально не підтвердить отримані послуги, як того вимагає законодавство, вона матиме проблеми з ревізорами. І все це може закінчитися для неї геть невтішно. Чому так і як таких проблем уникнути — читайте в статті колишнього ревізора:

Прикріплені файли

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль